Saturday, April 13, 2024
BallinaSportThiery Henry mund të marr drejtimin e skuadrës së madhe franceze

Thiery Henry mund të marr drejtimin e skuadrës së madhe franceze

Thiery Henry mund të rikthehet në punën e trajnerit pasi për francezin ka shprehur interesim Bordeaux, sipas “RMC Sport”.


Ish-ylli i Arsenali dhe Francës po konsiderohet si trajner i ardhshëm nga kjo skuadër nëse ara vendosin ta shkëpusin bashkëpunimin me Vladimir Petkovic, përcjellë KosovaPress.

Henry ishte trajner i Monacos në sezonin 2018/19 si dhe më pastaj edhe ndihmës trajner i Blegjikës nga viti 2021.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT