Monday, February 26, 2024
BallinaSportRonaldo e ka pranuar ofertën e ekipit nga Arabia Saudite

Ronaldo e ka pranuar ofertën e ekipit nga Arabia Saudite

Cristiano Ronaldo duket se e ka pranuar ofertën e ekipit nga Arabia Saudite, Al Nassr.

Kështu raportojnë mediat në Britaninë e Madhe.

Thuhet se portugezi e ka pranuar marrëveshjen dhe se së shpejti do të bëhet publike.

Sipas tyre, marrëveshja do të jetë për dy vjet e gjysmë dhe do të jetë me shifra astronomike.

Fituesi i pesëfishtë i “Topit të artë” do të marrë 206 milionë euro në vit.

Ai ka pasur oferta edhe nga ekipet e tjera anëkënd botës.

Cristiano do të kalojë si lojtarë i lirë pasi që e ka shkëputur kontratën me Manchester Unitedin, përcjell Klankosova.tv

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT