Saturday, April 13, 2024
BallinaVitrina e libritXhemile Aliu-ENDRRA JETE

Xhemile Aliu-ENDRRA JETE

ENDRRA JETE

Endrrave të jetës,kurr s‘u vura dryrë
Ato bashkëjetojnë të lira me mua
Se pa to jeta dot nuk ka ngjyrë
Herë ngritën herë ulen porsi krua


Eh shpresat ato na mbajnë në jetë
Dhe endrra që thurin për ardhmërinè
Shpresa dhe endrra qenka jeta vet
Porsi shkëlqim medaljoni në dritë-errësirè

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT