Wednesday, May 22, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 28 shkurt

Horoskopi për datën 28 shkurt

Dashi

Nëse ka diçka për të cilën nuk jeni të sigurt, mund të përdorni përvojën e kaluar për të provuar të parashikoni atë që ju pret. Rilexoni ditarët e vjetër. Kujtojini vetes përvoja të ngjashme që keni kaluar më parë. Flini dhe deri në mëngjes do të ndiheni më të sigurt për atë që mund të keni.

Demi

Varet nga situata diku tjetër, por ju shpresoni të fitoni mbështetjen e një sërë njerëzish për të nisur një projekt komunitar. Diçka shumë e veçantë po ndodh dhe ju keni shpresë se një përpjekje ekipi do të jetë një sukses i madh.

Binjakët

Një mik apo fqinj do të marrë lëvdata dhe respekt për punën në komunitet. Ju keni pritur një kohë të gjatë për t’i parë ata të merrnin meritat për atë që kanë bërë. Do të jetë kënaqësi të ndihmoni në organizimin e një eventi për mbledhjen e fondeve dhe do të keni disa ide të shkëlqyera se si ta bëni këtë të pazakontë në një farë mënyre.

Gaforrja

Dikush në familje do të regjistrohet për të marrë pjesë në një ngjarje të madhe konkurruese. Do të gënjeje nëse do të thoje se nuk ndihesh krenar për të. Nëse ju duhet të merrni pak kohë nga puna për të rimbushur baterinë tuaj, mos u ndjeni në faj për ta bërë këtë.

Luani

Një skuadër sportive e preferuar do të sjellë disa emocione dhe disa momente gëzimi. Jeni duke pritur me padurim rezultatet e një përpjekjeje të përbashkët. Keni qenë në një situatë të ngjashme më parë, por emocionet nuk ndryshojnë kurrë. A do të përsëritet historia apo do të ndryshojë gjithçka?

Virgjëresha

Disa terapi më të avancuara sjellin shpresë të përtërirë. Teknologjitë e reja po zhvillohen. Puna së bashku me njerëz me aftësi të ndryshme do të bëjë një përpjekje ekipi të suksesshme. Ekipi juaj nuk merr kurrë asgjë si të mirëqenë dhe gjithmonë do të respektojë opozitën. Rezultatet e hershme të një sprove klinike do të jenë premtuese.

Peshorja

Një anëtar i familjes duhet të bindet që të marrë më seriozisht shëndetin dhe mirëqenien e tij. Ju po kërkoni mënyra për të përmirësuar njohuritë tuaja për shëndetin duke parë terapitë alternative. Një falje do t’i japë fund disa armiqësive të fundit. Ju jeni të prirur për të nxitur marrëdhënie më harmonike në të ardhmen.

Akrepi

Tensioni në vendin e punës mund të jetë për shkak të sjelljes së çuditshme dhe shumë të ashpër të një kolegu të vjetër. Ju po përpiqeni t’u tregoni atyre respekt, por do të jetë e vështirë të kafshoni gjuhën. Të paktën kur ata nuk janë përreth atmosfera do jetë më harmonike dhe do filloni të ndiheni më të relaksuar.

Shigjetari

Përparim pozitiv mund të arrihet duke i kthyer idetë në realitet. Jeni të vendosur t’i provoni dikujt se shpresat që keni janë të arritshme. Përveç ndërmarrjes së hapave praktikë për të realizuar ëndrrat, një pushim do të përmirësojë talentin tuaj të lindur. Ky është shansi juaj për të shfrytëzuar potencialin tuaj të plotë.

Bricjapi

Do të jepet miratimi për idetë e reja. Ju nuk do të relaksoheni derisa të merret miratimi. Mënyrat inovative të përdorimit të aftësive ekzistuese mund të ndihmojnë më tej një përpjekje ekipi. Kjo mund të mos jetë zgjidhja për të gjithë dhe do të ketë implikimet e saj, por ka potencialin që të paktën të sjellë disa ndryshime pozitive në të ardhmen.

Ujori

Një studim do të çojë në vendosjen e metodave të reja dhe më të mira. Një ekip po punon për të gjetur mënyrat për të ofruar një analizë gjithëpërfshirëse të të dhënave. Përdoren mjete të reja që do të sjellin rezultate më të shpejta. Informacioni që ju nevojitet do të merret, por kjo nuk do të jetë e mjaftueshme për t’ju lejuar të merrni një vendim përfundimtar.

Peshqit

Është një kohë e vështirë financiarisht dhe ndiheni të pafuqishëm përballë rritjes së kostove. Nëse jeni në biznes për veten tuaj, do të keni disa vendime të vështira për të marrë. Ndjekja e faturave do t’ju shkatërrojë shpirtin kur pagesat e vonuara të shkaktojnë zhgënjim të mëtejshëm. Mund t’ju duhet të rishikoni lidhjet tuaja me një kompani gjigante që ka një nam të keq në vonesat e pagesave.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT