Friday, February 23, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 24 dhjetor

Horoskopi për datën 24 dhjetor

Dashi

Ndonjëherë mund t’ju duhet të tregoni durim, tolerancë dhe mirëkuptim në një masë të madhe. Kjo do të sigurojë shmangien e debateve. Pavarësisht nëse jeni i lidhur me dikë në biznes apo romancë, bëni çmos që të jeni fleksibël edhe në të menduarin tuaj.

Demi

Nëse keni kaluar disa kohë që nuk keni parë një mik apo të afërm që vazhdon të jetë në mendimet tuaja, është koha që të bëni një përpjekje. Edhe nëse vendosni t’i surprizoni me një vizitë, do t`ia vlejë.

Binjakët

Do t’ju pëlqejnë pamjet, tingujt dhe ndjesitë që ofron një event festiv. Ju keni një ndjenjë të madhe lumturie dhe lirie. Kjo do t’ju lejojë të largoni shqetësimet e fundit dhe çdo mendim kufizimi dhe përgjegjësie. Një ndryshim i peizazhit do t’ju bëjë të ndiheni jashtëzakonisht të freskët.

Gaforrja

Përgjegjësitë dhe madje edhe rutinat tuaja normale shtëpiake do të lihen mënjanë në favor të bashkimit me aktivitetet festive që po ndodhin në botën tuaj. Në vend që të ngrini sytë për çdo shpërqendrim që ndodh, ju do të mirëprisni vizitorët, telefonatat dhe madje edhe kërkesat për t’i bërë dikujt një nder.

Luani

Edhe pse mund të jepni pak më shumë se zakonisht këtë Krishtlindje, mos u mërzitni sepse ka shumë gjasa që mirësia juaj të shpërblehet trefish, nëse keni nevojë për ndihmë, mbështetje në Vitin e Ri.

Virgjëresha

Një temë që ka shkaktuar shumë polemika në të kaluarën është rishfaqur. Do t’ju kërkohet të jepni mbështetjen tuaj në një mosmarrëveshje midis të besuarve ose anëtarëve të grupit. Nëse mendoni se nuk duhet të ndërhyni, ashtu bëni. Ju nuk duhet të mbani anë.

Peshorja

Dikush po ju bën komplimente. Shijoni lajkat që ju vijnë, por mos u ndikoni nga sharmi i dikujt. Nëse dikush përpiqet t’ju bëjë të ndryshoni mendje për vendimet që keni marrë tashmë, qëndroni besnik i qëllimeve tuaja origjinale.

Akrepi

Mund të mos keni kohë për të punuar mbi idetë e shkëlqyera që po diskutohen, kështu që të paktën sigurohuni që t’i shkruani ato për t’u rikthyer në të ardhmen. Disa mund të rezultojnë të jenë shumë të suksesshme. Mos u habisni nëse ndjeni nevojën për një shoqëri të gjallë ndërsa filloni të shijoni efektet e sezonit festiv.

Shigjetari

Po bëni çmos që ekstravaganca të mos dalë jashtë kontrollit. Ju po mendoni në një kuptim afatgjatë se çfarë do të duhet të paguani dhe çfarë mund të duhet të blihet.

Bricjapi

Mundohuni të zhvilloni aftësinë për të lexuar mes rreshtave. Dikush me të cilin do të flisni në një mbledhje festive do të jetë në gjendje t’ju udhëheqë në rrugën drejt suksesit, por mund të mos jetë ende në gjendje të zbulojë hapur gjithçka që di.

Ujori

Mund të mendoni se dikush që po ndan me ju disa informacione po tregohet paksa shumë i fshehtë. Megjithatë, ju do të respektoni kërkesën e tyre për të mbajtur gjithçka në heshtje. Një mik që ka një dhunti për aktrim po përgatitet për të bërë një deklaratë dramatike.

Peshqit

Në vendin e punës, kjo është një kohë e mirë për të filluar përgatitjen e një prezantimi. Ju jeni personi më i talentuar në një mjedis grupi. Qofshin lojëra sportive apo mendore, keni nevojë për diçka me një shpirt konkurrues për t’ju mbajtur të motivuar.

Artikulli paraprak
Artikulli i ardhshëm
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT