Sunday, June 23, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 18 mars

Horoskopi për datën 18 mars

Dashi

Nuk mund të bëni asgjë për të ndryshuar pakënaqësinë që po ndjeni me çështjet rutinë. Ju nuk keni interes të bashkoheni me këdo që dëshiron të vazhdojë me çështjet e përditshme pa marrë parasysh mundësi të tjera.

Demi

Rëndesa e madhe e gjërave që duhet të kaloni do t’ju bëjë të padurueshëm. Ju po dëgjoni vetëm gjysmën e asaj që ju thonë. Nëse nuk ngadalësoni dhe filloni t’i kushtoni vëmendje, është e pashmangshme që të hyni në një debat të gabuar.

Binjakët

Thashethemet e rreme mund të jenë të rrezikshme. Për disa arsye, llafazanët që harxhojnë kohën duket se po ju hyjnë në hak. Nëse nuk jeni mjaftueshëm të shpejtë për të menduar për një justifikim të përshtatshëm për t’u dhënë atyre lamtumirën, të paktën refuzoni të merrni parasysh çfarë po thuhet.

Gaforrja

Një ofertë e papritur mund të jetë një katalizator për ndryshim nëse jeni të gatshëm të vendosni plane të tjera në pritje për të shfrytëzuar këtë mundësi. Mbajini sytë dhe veshët hapur dhe jini të gatshëm për të vepruar mbi mundësi të reja që mund të jenë në avantazhin tuaj afatgjatë.

Luani

Nuk do të jetë e lehtë të qetësoni mendimet tuaja kur jeni duke pritur për rezultatet e një testi, aplikimi apo transaksioni financiar. Mendja juaj po nxiton veçanërisht gjatë periudhave më të qeta të ditës. Askush nuk do ta kuptojë se sa i shqetësuar ndiheni. Ju po i fshihni mirë këtë.

Virgjëresha

Përtypni çdo fjalë se duhet të lini mënjanë rutinën tuaj të zakonshme për shkak të kërkesave të të tjerëve. Shefi juaj, ose një epror tjetër mund të mos ketë zgjidhje për të zgjidhur kaosin që po shkaktohet. Ata do ta vlerësojnë mbështetjen tuaj. Kërkoni anën qesharake të situatave të tilla për të lehtësuar tensionin.

Peshorja

Ajo që ka rëndësi është që dikush të pranojë se ka bërë një gabim. Jeni të vetëdijshëm që një mik dëshiron të zgjidhë një keqkuptim të kohëve të fundit, por është ai që ka gabuar. Mbajeni veten me krenari dhe mos u ndjeni të detyruar të kërkoni falje për diçka që nuk e keni bërë.

Akrepi

Mund të mos jetë një burim i rregullt të ardhurash, por përdorimi i një hobi mund të jetë mënyra ideale për të vendosur disa para më shumë në xhepat tuaj. Çështjet financiare po shkaktojnë stres dhe tension. Konsideroni mënyra të reja për të rritur të ardhurat tuaja. Kënaqësia mund të fitohet duke përdorur në mënyrë fitimprurëse imagjinatën tuaj.

Shigjetari

Një bisedë në internet do t’ju kujtojë diçka që jeni përpjekur të shmangni. Një problem do të mbetet problem derisa të bëni përpjekje për ta rregulluar atë. Dikush i afërt që po kalon një kohë të vështirë do të jetë mirënjohës për mbështetjen tuaj të mirë.

Bricjapi

Një i afërm që tregohet i pakujdesshëm me paratë e tij do të refuzojë të dëgjojë çdo këshillë që keni për të ofruar. Edhe pse shpresoni dëshpërimisht t’i pengoni ata të bëjnë një gabim të madh, ngurrimi i tyre për të pranuar se kanë një problem e bën të vështirë për ju. Ju vetëm po humbisni kohën duke përsëritur paralajmërime të tilla. Ata do të mësojnë përfundimisht, përmes përvojës.

Ujori

Një koleg i moshuar nuk po ju merr shumë seriozisht. Mund të duket sikur ata po bëjnë gjithçka për t’ju mërzitur, por në vend që të tregojnë padurimin tuaj, mënyra më e mirë për t’u marrë me këtë është të provoni se jeni më të aftë se sa ata besojnë.

Peshqit

Një diskutim do të bëhet kompleks. Kjo është e nevojshme për të inkurajuar të gjithë të marrin në konsideratë të gjitha aspektet e situatës. Jeni gati për t’u përfshirë në një bisedë serioze dhe po shpresoni që të tjerët të jenë të prirur të bashkohen. Sidomos ata, fokusi i të cilëve ka qenë shumë i ngushtë kohët e fundit.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT