Thursday, April 18, 2024
BallinaSportFlorian Marku mposhtet nga Chris Kongo

Florian Marku mposhtet nga Chris Kongo

Florian Marku nuk ka arritur të vazhdojë serinë e pamposhtur në boksin profesionist.

Marku u mpsht nga Chris Kongo sonte me vendim unanim të gjyqtarëve, shkruan Gazeta Express.

Përgjatë 10 raundeve, Kongo u tregua më kërkues dhe eventualisht e arriti fitoren

Boksieri shqiptar në boksin profesionist tani ka 13 fitore – prej tyre tetë me “nokaut”, një barazim dhe një humbje.

Ndërsa, Chris Kongo tani ka 15 fitore e dy humbje në boksin profesionist.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT