Thursday, April 18, 2024
BallinaLajmePamje të rënda nga momenti i nxjerrjes së trupave të pa jetë...

Pamje të rënda nga momenti i nxjerrjes së trupave të pa jetë të viktimave nga aksidenti në Shqipëri

Janë nxjerrë nga makina e shkatërruar trupat e pajetë të 7 emigrantëve të huaj nga Lindja e Mesme dhe të shoferit shqiptar.

Ata mbetën të vdekur nga një aksident i rëndë në orët e para të mëngjesit, ku shkak mendohet të jetë bërë shpejtësia e madhe e automjetit tip “Benz”, i cili ishte marrë me qira.

Dyshohet se shoferi ka pikasur forcat e policisë, është kthyer nga rruga drejt Përmetit dhe për shkak të shpejtësisë ka humbur kontrollin duke rënë në humnerë.

Sipas prokurorit Petrit Çano nuk janë zbuluar identitet e viktimave dhe pasi të bëhet kjo gjë do fillojë bashkëpunimi me ambasadat përkatëse.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT