Monday, May 20, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 18 prill

Horoskopi për datën 18 prill

Dashi

Thuaj po për diçka që e ke refuzuar në të kaluarën dhe që je penduar në momentin që ke refuzuar ofertën. Po ju jepet një shans i dytë dhe këtë herë nuk do të doni ta lini t’ju ikë nga duart. Vetëbesimi më i madh në planet tuaja afatgjata do t’ju vendosë në rrugën e suksesit.

Demi

Mund të duket, në fillim, sikur një përplasje mendimesh do të ndikojë në rezultatin përfundimtar të një projekti, por kjo nuk është domosdoshmërisht kështu. Pasojat do të kenë qenë të njëjta pavarësisht nëse ka pasur apo jo një mosmarrëveshje. Pra, çfarëdo që të ndodhë, festoni arritjet tuaja, por mos kërkoni që të tjerët të fajësohen për çdo gjë që shkon keq.

Binjakët

Dikush që e quan veten mik po merr vendime bazuar në njohuritë që ka për ju, vetëm se nuk di gjithçka. Askush nuk e ka idenë për gjithçka që keni kaluar dhe po kaloni dhe ju nuk keni ndërmend që ta zbulojë. Ka disa aspekte të jetës suaj që do t’i mbani gjithmonë për vete.

Gaforrja

Përgjegjësia për t’u siguruar që një takim ose një ngjarje të shkojë pa probleme, bie mbi ju. Nuk është vetëm një çështje komunikimi, por gjithashtu ka të bëjë me kohën. Një vendim që merrni mund të jetë e kundërta nga ajo që disa njerëz presin, por do të rezultojë se ka qenë një veprim i mirë intuitiv.

Luani

Edhe pse e dini se çfarë dëshironi, është e drejtë të merrni parasysh ndjenjat e atyre që ju rrethojnë, veçanërisht të atyre me të cilët jeni në kontakt të ngushtë. Jeni duke pritur që një sërë kërkesash t’ju vijnë dhe do të jetë një surprizë e mirëpritur kur dikush të dalë vullnetar për të kryer disa detyra për ju.

Virgjëresha

Një projekt grupi ka hasur një pengesë. Së shpejti do të bëhet e qartë se po humbisni kohën tuaj duke ndjekur një linjë aktuale. Ka më shumë për t’u shijuar diku tjetër. Kur bëhet fjalë për negociatat financiare dhe pronësore, do të jetë e dobishme të caktoni një agjent ose përfaqësues për të punuar në emrin tuaj.

Peshorja

Merrni pjesë në një debat. Ju preferoni harmoninë, por keni pikëpamjet tuaja dhe nëse ato ndryshojnë nga ato të dikujt tjetër, mos hezitoni ta diskutoni atë. Mosmarrëveshja mund t’ju ofrojë sfidën që ju nevojitet për të pasur sukses në një përpjekje konkurruese, kur mund të zbuloni se ka qasje të tjera që mund të funksionojnë po aq mirë.

Akrepi

Mbajini qëllimet dhe synimet tuaja në qendër të vëmendjes. Dikush ka motive të fshehura për t’ju larguar nga ajo që po përpiqeni të bëni. Një marrëdhënie profesionale ka nevojë për rishikim. Ju mund të pyesni veten se çfarë po përfitoni nga kjo në një kuptim praktik ose personal.

Shigjetari

Gjetja e mënyrave të reja për të rritur të ardhurat tuaja do të jetë një sfidë që do t’ju pëlqejë, ndërsa do t’i hidhni një vështrim afatgjatë financave. Ka diçka të veçantë që mund të bësh për një mik, por për shkak se nuk dëshiron të dukesh sikur po ndërhyn, preferon që ata të të pyesin fillimisht.

Bricjapi

Merrni iniciativën në vendin e punës. Lëreni shefin tuaj të shohë se mund të punoni pa mbikëqyrje ose orientim. Filloni me punët prioritare përpara se t’ju kërkohet t’i kryeni ato. Jeta familjare do jetë paksa e tensionuar, por e këndshme në të njëjtën kohë kur merrni vendime të rëndësishme të natyrës afatgjatë.

Ujori

Përfitoni nga shansi që ju vjen për të përdorur aftësitë tuaja personale për të përmirësuar performancën tuaj në punë. Nuk ka rëndësi nëse shefi juaj do t’ia linte një kolegu tjetër për të kryer disa aspekte të punës. Ka ardhur koha që njerëzit të kuptojnë se ju jeni të aftë për më shumë.

Peshqit

Jeni në një pozicion të përsosur për të ndihmuar një mik apo fqinj në nevojë. Ju keni qenë gjithmonë të ndjeshëm ndaj mjedisit dhe ndaj ndjenjave të njerëzve të tjerë dhe kjo ju ndihmon të thoni gjërat e duhura në kohën e duhur. Jeni beqare? Mos hezitoni për të pranuar ofertën e një takimi nga një admirues.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT