Monday, May 20, 2024
BallinaLajmeNdahet nga jeta në moshë të re edukatorja nga Shtimja

Ndahet nga jeta në moshë të re edukatorja nga Shtimja

Edukatorja në shkollën “Hasan Prishtina”, në fshatin Godanc të Shtimes, Naxhije Halimi është ndarë nga jeta, raporton Gazeta Sinjali.

Lajmin e ka bërë të ditur, kryetari i komunës, Qemajl Aliu, i cili u ka shprehur ngushëllime familjes.

Postimi i plotë:

Me pikëllim të thellë shpreh ngushëllimet më të sinqerta me rastin e vdekjes së papritur dhe të parakohshme të edukatores në shkollën “Hasan Prishtina” të fshatit Godanc, znj. Naxhije Halimi. Në kohë të vështira si kjo, fjalët janë të pakta për të shprehur respektin dhe admirimin tonë për kontributin e jashtëzakonshëm të Naxhijes në fushën e arsimit dhe në jetën tonë të shërbimit publik.

Naxhija ishte më shumë se një edukatore; ishte një frymëzim për brezat e rinj, një model i përkushtimit dhe pasionit për të mësuar dhe për të ndryshuar jetët për të mirë. Për ne, ajo do të mbetet gjithmonë një shembull i ndritshëm i përkushtimit ndaj arsimit dhe ndaj vlerave njerëzore.

Në këto momente të vështira, ne jemi bashkë me ju e nderuara familje Halimi, duke ndarë dhimbjen dhe duke e inkurajuar njëri-tjetrin për t’i ndarë dhembjet e kësaj humbje të madhe bashkësisht. Le të forcohemi nga kujtimi i saj dhe le të ruajmë trashëgiminë e saj të dalluar, duke vazhduar të ndërtojmë të ardhmen e brezave të rinj në bazë të vizionit dhe pasionit të Naxhijes.

Për familjen e respektuar Halimi, kolegët, bashkëpunëtorët, miqtë dhe të afërmit e të ndjerës, u dërgoj ngushëllimet e mia më të sinqerta në këtë moment të vështirë për të gjithë ne. Le të qëndrojmë të fortë duke i ruajtur kujtimet më të mira për Naxhijen dhe dritë pastë shpirti i saj i bardhë.

Pushoftë në paqen e paskajshme!

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT