Sunday, June 23, 2024
BallinaSportRangers futet seriozisht në garë për transferimin e Albion Rrahmanit

Rangers futet seriozisht në garë për transferimin e Albion Rrahmanit

Albion Rrahmani në afati kalimtar veror pritet të ndërrojë ambient.

Forma shumë e mirë e Rrahmanit me Rapidin në sezonin që lamë pas kanë rënë në sy të shumë skuadrave evropiane të cilat e duan transferimin e tij.

Rangers kanë filluar bisedimet me menaxherin e Rrahmanit dhe një marrëveshje finale mund të arrihet në ditët në vazhdim.

Rapidi i Bukureshtit kërkon të paktën tetë milionë euro për ta lënë të lirë sulmuesin e Kosovës.

23-vjeçari erdhi te Rapidi në verën e vitit të kaluar nga Ballkani dhe ka kontratë me klubin rumun deri në qershor të vitit 2026.

Përveç Rangers, situatën e Rrahmanit janë duke e monitoruar edhe shumë skuadra të tjera si Aston Villa, Benfica, Ferencvaros, Napoli dhe Dinamo Zagreb.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT