Sunday, June 23, 2024
BallinaLajme25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Osmani takon Ramën dhe D’Alema

25-vjetori i çlirimit të Kosovës, Osmani takon Ramën dhe D’Alema

Presidentja Vjosa Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit të vendit, ka pritur në takimi kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, dhe ish-kryeministrin e Italisë, Massimo D’Alema.

Takimi i Osmanit me Ramën është duke u zhvilluar në presidencë dhe mediat janë lejuar të marrin pamje vetëm tek pritja para objektit të Presidencës.

Osmani po ashtu sot në orën 09:00, pret në takim edhe ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Tony Blair, ku pas këtij takimi Osmani dhe Blair do të deklarohen për media.

Në shënim të 25 vjetorit të çlirimit Osmani në orën 16:00, merr pjesë në shënimin e 146 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit në Kompleksin Monumental të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

E po ashut në orën 18:00, presidentja merr pjesë në Ekspozitën “Reporting House” nga BIRN, në Objektin e Gërmisë, sheshi “Skënderbeu” në Prishtinë./EO

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT