Saturday, July 20, 2024
BallinaLajmeMoti sot: Diell, temperatura deri në 31 gradë

Moti sot: Diell, temperatura deri në 31 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot parashikohet mot me diell dhe vranësira të nivelit të mesëm të Troposferës, të cilat vende -vende mund të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-4m/s.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT