Thursday, April 18, 2024
BallinaNgjyra jeteNje Ëndërr e papërmbushur e Bekim Fehmiut ..!

Nje Ëndërr e papërmbushur e Bekim Fehmiut ..!

Ne vitin 1974 aktori ynë i madh me famë botërore , vizitoi shtetin amë Shqiperine.Pas sukseseve të shumta duke realizuar role kryesore në shumë filma dhe seriale,krijimtaria e tij arriti deri ne Hollivud duke u bere aktori i pare i Evropes juglindore qe arriti të bëj karrierë edhe ne Hollivud. Ne vizitën disa ditore ai u njoh me të arriturat kulturore dhe foli ne superlativ per artistët shqiptar,në nje bisede me aktorët ai deklaroi se ai ënderronte qe nje dite te luante rolin e Skënderbeut,dëshire qe per fat te keq nuk ju plotesua kurre dhe per fat te keq as sot e asaj dite ende nuk eshte realizuar nje film shqiptar per Skenderbeun.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT