Friday, May 24, 2024
BallinaSportBoksieri rus arrin të ruajë titullin me shumë mund

Boksieri rus arrin të ruajë titullin me shumë mund

Artur Beterbiev dhe Marcus Browne kanë pasur një meç brutal.

Në kuadër të kontestimit të titullit të light-heavyweight, Artur Beterbiev ka bërë një luftë të paparë ndonjëherë, përcjell lajmi.net.

Boksieri rus pësoi një çarje të frikshme në ballë, në duelin me Marcus Browne, por kjo nuk e zmbrapsi atë nga lufta për titullin.

Dueli mund të ndërpritej në raundin e katërt, pasi boksierët përplasën kokën, por Beterbiev duroi dhe arriti të mposhte kundërshtarin e tij në raundin e nëntë.
36 vjeçari mbetet kështu kampion i unifikuar në light-heavyweight dhe ruan rekordin si kampioni i vetëm në boks aktualisht me rekord 100% nokaut. 17 fitore me 17 nokaute.
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT