Thursday, April 18, 2024
BallinaLajmeVdes nëna e Kadri Veselit

Vdes nëna e Kadri Veselit

Ka vdekur në moshën 93-vjeçare, nëna e ish-kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, Ajshe Veseli.Ajo do të varroset sot në fshatin Broboniq të Mitrovicës.Lajmi është bërë i ditur nga një familjar i Veselit.
Ndërkohë me 7 korrik të vitit të kaluar ka vdekur edhe Fazli Veseli, babai i Kadri Veselit.Kadri Veseli është duke u mbajtur në paraburgim në Gjykatën Speciale në Hagë, nën dyshimin për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit.

Njoftimi i plotë:

Të dashur familjarë e miq,Me pikëllim të thellë, ju njoftojmë se sot, në moshën 93 vjeçare, ndërroi jetë nëna, gjyshja jonë Ajshe Veseli.Varrimi bëhet sot, në orën 14:30, në Broboniq të Mitrovicës.Falënderojmë të gjithë qytetarët për ngushëllme

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT