Monday, May 20, 2024
BallinaSportMessi, Lewandowski e Salah . Kush do të shpallet...

Messi, Lewandowski e Salah . Kush do të shpallet më i miri i FIFA-s:

FIFA e ka publikuar listën e ngushtë të finalistëve për çmimin Lojtari më i mirë i FIFA-s në kategorinë e meshkujve për vitin 2021, ku në garë të ashpër janë Lionel Messi, Robert Lewandowski e Mohammed Salah.


Në këtë listë mungon ylli portugez i Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo, i cili nuk do të jetë në këtë garë, për herë të parë që nga viti 2008

Favorit për ta fituar këtë çmim është Messi, i cili është edhe fituesi i Topit të Artë për vitin 2021 por ai është në një garë të fortë sepse Leëandovski dhe Salah kanë kaluar një periudhë të jashtëzakonshme.

Leëandovski ishte afër ta merrte Topin e Artë ndërsa Salah shënoi 22 gola në ligë sezonin e kaluar dhe tashmë ka shënuar 16 herë në 20 ndeshje në Premier League këtë sezon.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT