Wednesday, May 22, 2024
BallinaUncategorizedFormacionet zyrtare, Barcelona-Real Madrid, Xavi starton me Ferran Torres

Formacionet zyrtare, Barcelona-Real Madrid, Xavi starton me Ferran Torres

Barcelona dhe Real Madridi do të ballafaqohen sonte me fillim nga ora 20:00 në ne “El Clasicon” e dytë për këtë sezon në kërkim të finales së Superkupës së Spanjës.


Ndeshja do të zhvillohet në Riad dhe skuadrat vijnë në këtë sfidë me objektiva të qarta për të fituar për shkak të rivalitetit të madh që kanë ndërmjet tyre, transmeton KosovaPress.

Këto janë formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen; Dani Alves, Pique, Araujo, Jordi Alba; Busquets, Frenkie De Jong, Gavi; Dembele, Luuk de Jong, Ferran Torres.

Real Madrid: Courtois, Carvajal, Militao, Nacho, Krooz, Benzema, Modric, Asensio, Casemiro, Vinicius, Mendy

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT