Tuesday, June 18, 2024
BallinaSportJuventusi e ka vendosur çmimin e kartonit të Matthijs De Ligt.

Juventusi e ka vendosur çmimin e kartonit të Matthijs De Ligt.

Barcelona duhet t’i paguajë 65 milionë euro nëse dëshiron ta transferojë mbrojtësin

Qendërmbrojtësi holandez qe një kohë është bërë objektiv i Barcelonës.

Dhe, mediumi italian “La Repubblica” raporton se “Bianconeri” i kërkojnë 65 milionë euro për ish-futbollistin e Ajaxit.

Gjiganti katalunas në fakt e konsideron 22 vjeçarin si pasardhës ideal të Gerard Piques, i cili po shkon drejt fundit të karrierës, shkruan “Gazeta Express”.

Edhe menaxheri i futbollistit, Mino Raiola e favorizon transferimin e klientit të tij në “Camp Nou”.

Ndërkohë, raportohet se edhe Chelsea dhe Bayern Munich e pëlqejnë përfaqësuesin holandez.

Juve nga ana e saj duket se është dorëzuar pasi nuk dëshiron ta mbajë lojtarin pa dëshirën e tij. 

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT