Sunday, June 23, 2024
BallinaShowbizHoroskopi për datën 23 mars

Horoskopi për datën 23 mars

Dashi

Partneri juaj duket se e ka harruar që ka një familje. Edhe nëse është duke punuar nga shtëpia, ju vështirë se e shihni njëri-tjetrin. Ka harruar se edhe ai ka përgjegjësi si ju.

Demi

Një partner i ri ose romantik kërkon më shumë nga kjo marrëdhënie sesa jeni të gatshëm të jepni. Ju nuk jeni të interesuar ta shndërroni një miqësi apo partneritet biznesi në diçka më romantike. Ju nuk mund të trilloni një pasion që në të vërtetë nuk e ndjeni. Planet e përbashkëta do t’ju bëjnë të lumtur vetëm nëse jeni në një mendje.

Binjakët

Sugjerimet impulsive të një shoku do të shtojnë erëza në jetën tuaj. Ndiqni së bashku një ofertë spontane. Ju keni qenë duke kërkuar për diçka të re dhe ky është shansi juaj për t’i shpëtuar rutinës. A ju duket marrëdhënie e re si gjëja më e mirë që ju ka ndodhur ndonjëherë? Nëse përgjigjja është po, sigurohuni që t`ia bëni të ditur partnerit tuaj.

Gaforrja

Do të përfshiheni në një valë emocionesh pasi të takoni dikë në një faqe online. Të dy keni shumë gjëra të përbashkëta. Nëse sa herë që shihni njëri-tjetrin bëhet gjithnjë e më mirë, instiktet tuaja do të kenë qenë të drejta.

Luani

Ju nuk mund ta humbni veten aq thellë në angazhime sa të harroni se çfarë është relaksi. Ju duhet ta shijoni jetën më shumë. Ju duhet pak argëtim dhe të qeshura. Një hobi i preferuar do t’ju ndihmojë të relaksoheni. Nëse i dashuri juaj ankohet se nuk ka më romancë në jetën tuaj, jini kreativ dhe krijues në dhomën e gjumit.

Virgjëresha

Lajmet e parave do t’ju japin diçka për të festuar. Nëse kjo nuk është e lidhur me punën tuaj, mund të jetë një dhuratë financiare nga një i afërm ose një fitore e vogël në konkurs. Ju keni mendimet tuaja për një marrëdhënie që ka përfunduar së fundmi.

Peshorja

Aftësitë tuaja për të mbledhur para për një çështje fondesh, janë një pasuri e jashtëzakonshme. Ju dini si të inkurajoni njerëzit që mbështesin një kauzë të denjë. Dhembshuria juaj për të tjerët ju bën një anëtar popullor të komunitetit tuaj dhe do t’ju japë shumë kënaqësi të përfshiheni në punë bamirësie. Njerëzit vlerësojnë kontributin tuaj krijues.

Akrepi

Planet ambicioze janë duke u zhvilluar në vendin e punës. Kjo do të sjellë një ndryshim që i bën disa kolegë tuajët nervozë. Do të duhet pak përpjekje për të bindur të tjerët për mënyrën tuaj të të menduarit, me kalimin e kohës ata do të kthehen dhe do të jenë të lumtur që dhanë mbështetjen e tyre.

Shigjetari

Diskutimet do të jenë të thella dhe kuptimplota. Biseda me dikë, prejardhja e të cilit ishte shumë e ndryshme nga e juaja do t’ju japë një këndvështrim tjetër mbi besimet dhe mendimet që keni mbajtur që nga fëmijëria. Lidhja me dikë që është e kundërta juaj e plotë do të duket jashtëzakonisht çliruese.

Bricjapi

Një email ose mesazh nga dikush që nuk prisnit ta shihnit më do t’ju shkaktojë konfuzion. Partneri juaj ose dikush në familje do të urrejë këtë ndërhyrje në jetën tuaj.

Ujori

Ju jeni mësuar aq shumë me aventurat e reja në jetë saqë mund të hezitoni të pranoni një ofertë udhëtimi për më vonë gjatë vitit. Ju nuk do të jeni në gjendje të shpjegoni pse, por kjo nuk është një mundësi që aktualisht ju tërheq. Mos u dorëzoni në një tundim për t’u mbyllur larg botës. Dikush mund të ketë përfituar nga natyra juaj e besueshme, por ju mund të mësoni nga gabimet tuaja.

Peshqit

Ka shumë gjëra që po ndodhin rreth jush dhe nganjëherë do të ndjeni se nuk mund t’i përtypni të gjitha. Kërkesat po vijnë nga të gjitha drejtimet. Ju mund të dëshironi të keni dy palë duar. Miqtë po ju kërkojnë këshilla dhe udhëzime. Prisni që ata t`ju dërgojnë mesazhe, email dhe t’ju telefonojnë në të gjitha orët e ditës dhe natës.

TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT