Thursday, June 13, 2024
BallinaKendi i fotografitPamje përallore të stinës së dimrit nëpër botë ...

Pamje përallore të stinës së dimrit nëpër botë …

Stina e dimrit shpesh herë di të jetë e ashpër dhe e rrezikshme me temperatura të ulta dhe me reshje bore .Në viset malore nga era e madhe formohen orteqet e borës ku për fat të keq për qdo vit dëgjojmë për raste tragjike të atyre që kanë pesuar nga rrokullisjet e orteqeve .Megjithatë stina e dimrit është e bukur për dashamirët e natyrës dhe skijimit ,në vazhdim ju sjellim disa foto nga anë e mbarë bota , te realizuara nga fotografët e famshem :

Kamenica ,Kosovë

Fotografi : @arjanmavriqi

Alpet ,Shqipëri

Fotografi :@Shpetimkaliqani

Keshtjella Neuschwanstein Germany 

Fotografi :@joonaslinkola
Paris ..!

Fotografi : [tw2nty.two]

Lapland, Finland 
Fotografi : @mk_maison [IG]
Senja, Noruega
Fotografi : @eventyr
Banff, Jasper Canada 

Fotografi :@Ryan Resatka
Switzerland 🇨🇭

Fotografi :@Swiss Mon Amour 
TË NGJASHME

Komento

Shkruani komentin
Shkruani emrin

TË FUNDIT